הפסקת הזעת יתר בעזרת חומר מילוי

הפסקת הזעה על ידי חומר מילוי ניתנת במצבים בו המטופל חווה הזעה מרובה ולעיתים, אף הזעת יתר במקומות כמו: ראש, רגליים, בתי שחי ועוד.

טיפולים להפסקת הזעת יתר

בעודה מורכב בעיקר ממים ומשמשת עבור קירור וצינון הגוף, זיעה גם לעיתים עשויה לעורר אי נוחות של ממש עבור אנשים רבים, אשר לעיתים, אף סובלים ממצב של הזעת יתר במקומות שונים בגוף או במקומות ספציפיים וממוקדים, כמו: בתי שחי, ידיים, רגליים ועוד.

במקרים מסוימים, חווה מבקש הטיפול מצב הנקרא היפרהידרוזיס או במילים אחרות: הזעת יתר. טיפול בהזעת יתר נעשה במקומות שונים בגוף, כאשר ההתמקדות בטיפול זה, היא בעיקרה בהפסקת הזעה במקומות ממוקדים בגוף ולא במקרים של הזעה מרובה כללית בכל הגוף.

אזור ממוקד של הזעה מרובה, כמו בית שחי למשל,  הינו אזור המיועד לטיפול להפסקת הזעה מרובה ויש לציין שקיימת החלמה קלה לאחר טיפולים באזורים הללו.

ההחלמה, לאחר טיפול להזעת יתר, היא החלמה של ימים מספר ומבחינת הכאב הנלווה לטיפול, אכן קיימת אי נוחות קלה בזמן הטיפול, אך לא מדובר בכאב והליך בלתי נסבלים. אנשים מרוב שכבות האוכלוסייה מטפלים בנושא של הזעת יתר על ידי הזרקת חומר מילוי, החל באנשים מבוגרים, ילדים, נשים וכו'.

לאחר טיפול זה, אין להשתמש בדיאודורנט למשך מספר ימים בכדי לאפשר לאזור המטופל להחלים כראוי.

אצל מי עושים טיפולים להזעת יתר?

כאשר אתם בוחרים מטפל, יש לבחור ברופאים המוסמכים להעניק שירות זה של טיפול בהזעת יתר. מכוני יופי רבים כוללים צוותים של אחיות רפואיות ורופאים עתירי ניסיון בטיפולים קוסמטיים הניתנים לנשים וגברים רבים.

שאלות נפוצות

האם נשים וגברים צורכים טיפולים אלו באופן זהה?

למעשה, אין הבדל ממשי, באופן סטטיסטי, באופן בו נשים גברים מטפלים בהזעת יתר על ידי חומר המילוי. מסתבר כי נשים וגברים מזיעים באופן זהה למדיי.

האם הטיפול להזעת יתר הוא חד פעמי?

טיפול להפסקת הזעת יתר אינו חד פעמי ויש לחזור עליו במידת הצורך. בדרך כלל, יש לבצע טיפול כל מספר חודשים. כל מקרה לגופו.

האם קיים קשר בין הזעת יתר לגנטיקה?

אכן כן, קיים קשר גנטי בין הזעה מרובה ובדרך כלל למבקש הטיפול קיים גם קרוב משפחה הסובל מהזעת יתר.

האם יש אזורים נפוצים יותר ונפוצים פחות שמזיעים?

האזורים הנפוצים הם: בתי שחי וראש, ידיים ורגליים, מפשעות, אזור בית החזה אצל נשים ובמקרים אחרים, גם לאורך הגב התחתון.

האם יש תופעות לוואי לאחר טיפולים להזעת יתר?

לעתים לא נדירות, קיימת תופעה הנקראת "הזעה מפצה", בה הזיעה, "מנותבת" למקומות אחרים בגוף המאפשרים יציאתה. תופעה זו גם עשויה לחלוף לאחר תקופה קצרה.

האם קיימות שיטות התמודדות אחרות עם הזעת יתר?

לעיתים אנשים בוחרים לבצע ניתוח סימפטקטומי, אשר במהלכו מנותק העצב ואף שואבים בלוטות הזעה מבתי השחי.

עד כמה התופעה של הזעת יתר נפוצה בישראל?

על פי הערכה, כ-90,000 אנשים סובלים מבעיה זו של הזעה מרובה באזורים שונים בגוף.

כיצד מתבצע ההליך של הזרקת חומר המילוי?

הסובלים מבעיה זו של הזעה מרובה, מעידים כי מדובר באתגר של ממש ואפשר בהחלט להבינם. הזעת יתר גורמת למצבי אי-נוחות רבים, אשר ניתן להימנע מהם על ידי טיפול מקצועי. במידה ומבקש הטיפול מתמודד עם בעיה של הזעת יתר ברוב חלקי הגוף, טיפול זה אינו אידיאלי עבורו.

טיפולים אלו נועדו בדרך כלל, עבור טיפולים מקומיים ונקודתיים, תוך התמקדות בהזעת יתר והפסקת הפחתתה. יש לחזור על ההליך כל מספר חודשים (10 חודשים, על פי ממוצע) ואו לפי הצורך.

ההליך של הזרקת חומר המילוי נעשה לאחר שמאלחשים את האזור המיועד לטיפול ומרדימים אותו באופנים שונים, כמו למשל: קרם. מריחת הקרם, עבור אלחוש המקום, אינה מתבצעת על כל חלקי הגוף ובדרך כלל מיועדת עבור בתי השחי. במידה והמטופל זקוק לטיפול בכפות ידיים והרגליים, מתבצעת חסימה עצבית.

לאחר זאת, הזרקת חומר המילוי מתבצעת בעזרת מחט מאוד דקה, המאפשרת למטופל לקבל את הטיפול ללא כאבים חדים.

בהצלחה.